KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Özdemir Ailesinden Eğitime Destek

Hayırsever Özdemir Ailesinden Eğitime Destek

Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası dâhilinde Hayırsever Özdemir ailesinin yaptıracağı Murat-Ülfet Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi yapımına ilişkin protokol, Kayseri Valiliği´nde düzenlenen tören ile imzalandı.

 

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokole Valimiz Sayın Süleyman Kamçı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail Anlar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Hacılar Kaymakamı Mustafa Temiz, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Hayırseverler Şeref Özdemir, İsmail Özdemir, Metin Özdemir ve Erdal Özdemir ile diğer ilgililer katıldı.

 

Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, Hacılar İlçesinde yapılacak olan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yapımına katkı sağlayan Özdemir Ailesi’ne teşekkür ederek, eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Kayserili iş adamlarının hayırseverlikte Türkiye’de ön plana çıkmış durumda olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, eğitime destek veren tüm hayırseverlere teşekkür etti. 2016 yılı içerisinde protokolünü imzalanan ve şu an yapımına devam edilen okullar olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Süleyman Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

“Zaman zaman Belediyelerimizin yardımcı olduğu hayırseverlerin yaptığı okullar da var. Bugün Özdemir kardeşlerin anne ve babalarının isimlerini vereceğimiz okulun yapımına ilişkin imza atma töreni adına bir aradayız. Hayırseverlere teşekkür ediyorum. İnsanların yaptığı bu tür hayırlar dünya var oldukça yâd edilecektir. Okul yapımının 2 milyon TL’sini hayırsever kardeşler üstlenecek. Okulun ismini kendileri vereceği için okul var oldukça yardımlarını esirgemeyeceklerdir.”

 

Hayırsever aile adına söz alan Şeref Özdemir ise 32 yıllık bir aile şirketi olarak uzun zamandan beri böyle bir hayır yapmayı düşündüklerini ifade ederek, yapacakları okulda ülkemize hayırlı evlatlar yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

 

24 derslik, 2 Laboratuvar, 1 kapalı spor salonu, kütüphane, çok amaçlı salon, mescit, kantin ve 11 hizmet odasının bulunacağı okulun imza töreni, yapılan bağış protokolüne imzaların atılması ile son buldu.

 

23-01-201723-01-201723-01-201723-01-201723-01-201723-01-201723-01-201723-01-201723-01-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.