KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Büyükşehir Belediyesi Tarafından 5. Okulun Temeli Atıldı

 Hayırsever Büyükşehir Belediyesi Tarafından 5. Okulun Temeli Atıldı

Hayırsever insanları ile tanınan Kayseri artık hayırsever kurumlarıyla da tanınacak. Büyükşehir Belediyesi Cırgalan´ın ihtiyaç duyduğu okulun temelini törenle attı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl beşinci okulun temelini attıklarını söyledi. 

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Cırgalan´a yaptırılacak olan okulun temeli törenle atıldı. Törene Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Kayaaslan, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal Çolak, bürokratlar ve Cırgalan halkı katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törende ilk konuşmayı yapan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri´nin Türkiye ortalamasının üzerinde büyüdüğünü ve bu nedenle ihtiyaçların arttığını söyledi. İhtiyaçların başında eğitim tesisleri geldiğini dile getiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik , "Biliyorsunuz Kayserililer her şeyi devletten beklemezler. Hayırseverliliği ile dünyaca nam salmış biz özelliğimiz var. Kayserililer hayırseverdir de belediyeler durur mu? Biz de belediyeler olarak ´görevimiz değil´ demeden halkın talepleri ne yöndeyse bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Bu tesisle beraber bu sene temelini attığımız okul sayısı beş oldu. Çevre düzenlemesi yaptığımız ve onarımını üstlendiğimiz onlarca okulu saymıyorum. Belediyeler sizler için var. Sizin bugününüzü, yarınınızı düşünmek için çalışıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Bu çalışmaları yaparken de önceliğimiz geleceğimizin teminatı gençlerimiz" dedi. Cırgalan´a yapılacak okulun anıtsal bir yapı özelliğinde ve çok güzel olacağını belirterek hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de konuşmasında, Cırgalan´ın en önemli ihtiyacının bu okulla giderileceğini belirtti. Okul yapmanın belediyelerin asli işi olmadığını da hatırlatan Özhaseki, "Başka illerde belediyeler asli işleri dışındaki problemlere bakmazlar; ama Kayseri´deki belediyeler olarak her türlü sorunu omzumuza alıp taşımaya çalışıyoruz. Bu mantıkla da Kayseri düzenli, dengeli ve uyumlu gelişiyor" dedi. Konuşmaların ardından okulun temeli katılımcılar tarafından atıldı. 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.