KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Hakkı-Sadıka İlgü İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Tanıtımı Töreni

Hacı Hakkı-Sadıka İlgü İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Tanıtımı Töreni

Esenyurt Mahallesi, Ersan sokakta inşa edilen 32 derslikli Hacı Hakkı-Sadıka İlgü İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin tanıtım törenine; Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Hacılar Belediye Başkanı, Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı, Kayseri Sanayi Odası Başkanı, Ak Parti il Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Ak Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, AK Parti İl, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile muhtarlar, meclis üyeleri, belediye çalışanları ve semt halkı katıldı.

 

Hacı Hakkı-Sadıka İlgü İmam-Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi tanıtım töreninde konuşan Memduh Büyükkılıç, okulun yanı sıra yemekhane ve spor salonu da inşa ederek eğitime anlamlı bir katkıda bulunduklarını söyledi. İmam-Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ortak kullanılacak olan spor salonu, yemekhane ve toplantı salonunun çok amaçlı olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, ”Melikgazi Belediyesi her ortam da ve her fırsatta eğitime ve sağlığa yatırım yapıyor ve destek sağlıyoruz. Eğitim toplumun geleceği, sağlık ise birey için önemli. Bu nedenle olmazsa olmazlarımız arasında eğitim ve sağlık yatırımları gelmektedir. Eğitim kurumlarımızın ihtiyaçlarını ya biz belirliyoruz ya da talep ediyorlar. Ama sonuçta biz yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bu Melikgazi Belediyesince yapımı tamamlanın 10 ncu okuldur. Ana okulu ve ana sınıfı eğitim kurumlarını buna dahil değildir. Dolayısı ile Melikgazi bir kez de 24 Kasım gibi anlamlı bir günde eğitim ve eğitimcinin dostu olduğunu kanıtlamıştır. Bu okul ve tesisler eğitim ve spor camiasına hayırlı olsun.” diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ise Melikgazi Belediyesinin okul binası yapmakla kalmayıp, öğretmenler odası, okulların dış cephe yalıtım ve boya, sınıfların yenilenmesi, okulların bahçe ve spor alanı düzenlemesi, okulların haşarata karşı ilaçlama gibi birçok hizmeti sunduğunu söyledi.

 

Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, "Melikgazi Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Gününde, günün anlam ve önemine istinaden eğitim camiasına çok anlamlı bir hediye vermiştir, bundan dolayı kendilerini kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Törenin sonunda Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı Hayırsever Mehmet İlgü´ye, Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı da Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a eğitime katkılarından dolayı plaket verdiler. Tören okul gezilmesiyle sona erdi.

 

29-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-2016

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.