KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve ASKF Başkanı Musa Soykarcı´nın Ziyareti

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve ASKF Başkanı Musa Soykarcı´nın Ziyareti

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Musa Soykarcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’yı ziyaret ederek, Kayseri’ye Spor Lisesi kazandırdıkları için teşekkür etti. 

 

Ziyarette konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Spor Lisesi’nin Kayseri’de sporun gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi. Eskici, “Türkiye’de 2004-2005 eğitim öğretim yılında spor liseleri hayata geçti. 13 yıllık gecikme olsa da Kayseri’ye böyle bir liseyi kazandırdığı için spor camiası ve sporcularım adına Müdürümüze teşekkür ederim. İnanıyorum ki, tarih Kayseri’ye bir spor lisesi kazandırıldığını yazacak. Müdürümden bundan sonrada Kayseri’de tematik liseler de yapılarak sporun gelişimine daha da katkı sağlayacağını ümit ediyorum. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

ASKF Başkanı Musa Soykarcı ise, “Kayseri’de spor lisesi açılacağını ilk duyduğumda çok heyecanlandım. 13 yıl önce açılan spor liselerinin 61.’si ilimize açılıyor. Bu okul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak bizim hayalimizdi. Spor lisesinin açılmasından dolayı çok büyük gurur duyduk. Bu işte emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Başarılı sporcuları yetiştirmek adına bu okulun çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu okulun gelişmesi için bize düşen görev ne varsa her zaman yanınızdayız.” ifadelerini kullandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ise, “Burada göreve başladığım ilk günden itibaren burada yapılmasını istediğim birçok proje vardı. Bunlardan bir tanesi de spor lisesiydi. Spor lisesi için bir girişimde bulunmuştuk ve Bakanlığımızda bu işe hep sıcak bakıyordu. Bu lisenin açılmasında siyasilerimizin ve Sayın Valimizin katkısı çok büyüktür” şeklinde konuştu.

 

Ziyaret günün anısına resim çektirilmesiyle sona erdi.

 

24-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.