KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekinci ve Özbağdatlı Aileleri Evlerinde Ziyaret Edildi.

Ekinci ve Özbağdatlı  Aileleri  Evlerinde Ziyaret Edildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Aile Ziyaretleri kapsamında Melikgazi Halk Eğitim Merkezi´nde üniversiteye hazırlanan Hacer Ekinci ve Hatice Özbağdatlı’yı evlerinde ziyaret ederek aileleri ile sohbet etti.

 

Ziyaretlere İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Melikgazi Halk Eğitim Müdürü Süleyman Çağıl, Melikgazi Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Gülhan Azgıt katıldılar. 

 

İlk olarak Melikgazi Halk Eğitim Merkezi´nde üniversite sınavlarına hazırlanan Hacer Ekinci´yi evinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, burada işçi emeklisi ailenin kızı ile konuşarak sorunlarını dinledi. Dershanelerin kapatılmasının ardından açılan kurslar hakkında Hacer Ekinci´ye bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, kursun faydalı olacağını söyledi. Hacer Ekinci´nin ailesi ile de yakından ilgilenen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, üniversiteye hazırlanan ve İngilizce öğretmenliği isteyen Hacer´e, üniversite hazırlık kitapları hediye etti. Ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Hacer Ekinci, halk eğitim merkezlerinde açan kurslardan faydalandıklarını söyledi. Ekinci, "Kurslardan çok memnunum. Kurslarımızda dershane gibi ortam yok. Sıcak bir ortam var. Öğretmenlerimiz olsun, arkadaşlarımız olsun çok sıcaklar. Hocalarımızda bizim üzerimizde çok emek harcıyorlar.  Derslerine çalışan ile gerçekten özel ilgileniyorlar. Kursta ki hocalarımızda bizim üzerimize daha çok düşüyorlar" dedi.

 

Ardından Erenköy Mahallesi´nde ikamet eden Hatice Özbağdatlı ve ailesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, burada da Melikgazi Halk Eğitim Merkezi’nde kursa giden Hatice Özbağdatlı ile sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Açılan kurslarda sıcak bir ortam olduğunu söyleyen Hatice Özbağdatlı, "Halk eğitim merkezine yazılmakta geç kaldığımı düşünüyorum. Şimdi gidiyorum ve çok memnunum. Verdikleri hizmetlerden ve eğitimden çok memnunum. Kursta bir aile gibi olduk. Sıcak bir ortamda eğitim görüyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Hatice Özbağdatlı´nın babası Mahmut Özbağdatlı ise, "Çok zor günlerden geçiyoruz. Eğitim çok önemlidir.  Çocuklarımızın ortada kalmaması için halk eğitim merkezlerinin bu hizmeti vermesi gerçekten çok önemlidir. Allah devletimize zeval vermesin. Bizim çocuğumuz 14 yıl önce açık liseye yazılmıştı ama bazı sebeplerden dolayı öğrenimini tamamlayamadı. Son günlerde azmetti ve kısa bir sürede liseyi bitirdi. Şuanda üniversiteye hazırlanıyor. Halk eğitim merkezinde ki kursları duyunca çocuğumuzu hemen kayıt ettirdik” diye konuştu.

 

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu da açılan kurslar hakkında bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz  Çandıroğlu, "Öncelikle 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı okullarımızda eğitim gören bütün öğrencilerimize, kurslarımızda eğitim gören bütün öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Dershane yasası olarak bildiğimiz yasadan sonra dershaneler kapatıldı. Özellikle lise mezunu öğrencilerimizin dershanelerin kapatılması ile birlikte gidebileceği bir kurum ve kuruluş mevcut değil. Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda halk eğitim merkezlerimizle mezun öğrencilerimize yönelik kurslar açtık. Şimdiye kadar 16 ilçemizde yaklaşık 2 bin 500’e yakın öğrencimizin bize müracaatı oldu. Kurs açmayla alakalı da bütün alt yapıyı hazırladık. Melikgazi bölgesinde özellikle Melikgazi Belediyemizin bize sunmuş olduğu çok ciddi destekler var. Belediye bütün sosyal imkânlarını bize sunmuş durumdadır. İldem’de, Yıldırım Beyazıt’ta, Tınaztepe’de, Danışment’te ve Mimsin’de ki kurum ve kuruluşlarını bizim hizmetimize verdiler. Biz o binaları kullanıyoruz ama öğretmen ve kurslar bizim denetimimizde devam ediyor" şeklinde konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Bizim devam eden ‘Aile Ziyaretlerimiz’ şeklinde bir veli ziyaret projemiz var. Bu çocuklarda kurslarımıza gelmesine rağmen bizim öğrencimizdir. Çocuklarımızın şuan itibariyle bizle bağları kopmamış durumdadır. Biz hem veli ziyaretinde farkındalık oluşturmak için hem de bu kurslarla alakalı bir farkındalık oluşturmak açısından ailelerimizi ziyaret etmek istedik. Bize müracaat edip kurs almak isteyen, mezun öğrencilerimize yönelik olarak söylüyorum hiçbir öğrencimizi bizim geriye döndürmemiz mümkün değil. Biz 6 bine kadar öğrencimiz için alt yapıyı ilimizde hazırlamış bulunmaktayız ama fazlası gelirse onu da alırız. 20 bini karşılayacak şekilde bile çok şükür okullarımız, binalarımız ve öğretmenlerimiz hazır. Bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok. Velilerimizin müsterih olmalarını istiyorum. Bize güvenmelerini istiyorum. Bunun sonuçlarını hep birlikte yaşayacağız. Çok önceden tedbirleri alınmış ve planlı bir şekilde bir sistemden bahsediyoruz. Velilerimiz nasıl ki 12 yıl boyunca çocuklarını bize emanet ettilerse bu süreçte de alnımızın akıyla çıkacağız. Öğrencilerimizin başarılı bir şekilde üniversiteye yerleşmesi noktasında da gerekli tedbirleri alacağız. Bize verdiği desteklerden dolayı Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar ve tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun, baba Mahmut Özbağdatlı’ya  ve Hatice Özbağdatlı’ya çiçek ve hediye takdimi ile sona erdi.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.