KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Gündemi Yeşilhisar’da Konuşuldu

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu başkanlığında Yeşilhisar İlçesi’nde yapıldı.
Eğitimin Gündemi Yeşilhisar’da Konuşuldu

İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu başkanlığında Yeşilhisar İlçesi’nde yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri  katıldı.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu , açılış konuşmasında ”Rutini yapma peşinde değiliz. Eğitim namına bir adım, bir taş nasıl koyabiliriz durumunda olmalıyız. Eğitimde mazerete yer yok, eğitimde heyecan duyulmuyorsa başarı elde edilmez. Yenilikler önemli, farkındalık yaratmak hedefimiz olmalı. Bizim için projeler önemli, ilimizde geçen yıl uygulamaya başladığımız projeler artarak devam edecek. Projeler konusunda yeniliklere her zaman açığız, uygulamalarda aksaklıklar varsa bunu tartışmaya her zaman kapımız açıktır. On üç projemiz var bunlar bizim için önemlidir. Çevremizi iyi tanıyalım okul müdürlerimiz eğitimin bel kemiği, iletişim önemli sorunlarıyla yakından ilgilenmek bizlerin, sizlerin görevleri olmalı” dedi.


Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin  Karaköse ise projeler hakkında  görüntülü sunum yaptı. Sunumda İlimizde uygulanan projeleri tek tek başlıklar altında anlatan Karaköse "Projelerimizin lokomotifi olan ‘STEM’ projesi ilimizde geçen yıl sekiz okulda üç bin yüz yetmiş dokuz öğrenciye uygulandı. Öğrencilerimiz keşfetmeyi öğreniyor, hayal dünyalarını geliştiriyor, kapasiteyi artırıyor. Bu yıl elli okulda uygulamayı hedefliyoruz. Başarıya bir adım projesinde yılda dört sınav yapılarak, öğrencilerimizin sınav tecrübelerini artırmayı hedeflemekteyiz. Aile ziyaretlerinde kırk yedi bin beş yüz kırk üç aileye ulaşılmıştır.


Geçmişim geleceğim projesinde beş yüz yirmi öğrenci ile yirmi tarihi mekânda ders yapıldı. Kayseri ile okumak projesinde bir milyon beş yüz otuz sekiz bin yüz on yedi adet kitap öğrencilerimiz tarafından okunmuştur. Yazarlar okurlarıyla buluşuyor kapsamında, Türkiye nin önde gelen on beş yazarları öğrencilerimizle bir araya gelerek, on bin kitap dağıtımı yapılmıştır. Bu konuda MÜSİAD Kayseri Şubesinin katkıları için teşekkür ederiz. Bunların yanı sıra Değer Eğitimi, Keşfet Kendini, Bir Fikrim Var ve Erciyes Yaz Okulu Projelerimiz başarıyla uygulanmıştır. Bu yıl ise yeni projeler olarak Marka okul, Okulumu seviyorum, Yalnız Değilsiniz, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projelerini uygulamayı hedeflediklerini belirtti.


Toplantıya katılanlar Erdemli köyünde bulunan kaya kiliselerinin gezilmesiyle sona erdi.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısından önce Yeşilhisar İlçesinde görev yapan okul müdürleriyle bir araya geldi.


Okul müdürleriyle tanışarak, okulları hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu okul müdürlerine yaptığı konuşmada, ”Okullarımıza can veren, şekil veren sizlersiniz. İdarecilerin görevi eğitim-öğretim ortamlarını hazırlamaktır. İdareci, inisiyatifi ve bakış açısını iyi yönde kullanmak zorundadır. Öğretmen ve öğrencilerinizle gönül bağlarını iyi kurmak gerekir, birlik ve beraberliği sağlayacak olan sizlersiniz o zaman başarı gelir” dedi.

 

 


 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.