KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler Yerel Çalıştayı

Eğitimde İyi Örnekler Yerel Çalıştayı

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Özel Erciyes Eğitim Kurumları´nın ev sahipliğinde ´Eğitimde İyi Örnekler Yerel Çalıştayı´ yapıldı.

 

Düzenlenen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Eğitim Reformu Girişimi Direktör Vekili Işık Tüzün, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse , Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mühittin  Aydoğan  ve Kayseri´de görev yapan öğretmenler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, konuşmalara geçildi.

 

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Eğitim Reformu Girişimi Direktör Vekili Işık Tüzün, "Eğitim reform girişimi olarak 2003 yılında hayata geçtik ve temel olarak 2 amacımız var. Bunlardan ilki kız ve erkek çocuklarımızın hakkı olan kaliteli eğitime girişimlerini sağlayacak eğitim politikalarına katkı sunmak. İkinci amacımız ise eğitim politikası süreçlerinin daha katılımcı kılınmasıydı. Eğitim reformu girişimi olarak bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Eğitimde öncelikli gördüğümüz konularda araştırmalar yapıyoruz. Bunun yanısıra karar alıcılara geliştirdiğimiz önerileri sunuyoruz. Bu süreçte farklı çevrelerle işbirliği halinde çalışmaya gayret gösteriyoruz. Öğretmenlerle çalışma yaptığımız zaman aslında bilgi ve fikir üreten bir kurum olmanın ötesine geçtiğimize inanıyoruz. Bu çalıştay’ın aslında başlıca hedefi, öğretmenlerin aslında meslektaşlarından öğrenmelerini, esinlenmelerine önayak olabilmek" diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise, "Mevlana Hazretlerinin çok güzel bir sözü var; ‘Geçmişte ne kadar güzel şey varsa geçmişte kaldı cancazım. Artık yeni bir gün, yeni şeyler söylemek lazım’. Eğitim ile ilgili süreçlere baktığınız zaman aslında bizim eğitim reformumuz, eğitimden beklentimiz bu. Hepimizin aslında yapacağı şey belki küçük adımların peşinde olmak. Eğitimle alakalı düşündüğümüz zaman bizim dünyamızda çok küçük olan bir değişiklik acaba çocuğun dünyasında nasıl bir kapı açacaktır. Bunu kimse bilemez. Eğitim önemli bir şey. Dolayısıyla bu kıymetli zaman dilimini çocuklarımız açısında çok değerli kullanmamız lazım" şeklinde konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, "Bugün Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü olarak arkadaşlarımız 25 olan proje sayısını 27’e çıkarttılar. Kendilerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Projelerle alakalı temel düsturumuz da şu; arkadaşlar biz herhangi bir proje uygulayıp uzaya gitmeyi hedeflemiyoruz. Küçücük bir adım atmayı hedefliyoruz. Bütün yapacağımız çalışmaların temelindeki felsefe budur ama o küçücük bir adım hiçbir şey yapmamaktan çok daha kıymetlidir. Bu açıdan Kayseri’de görev yapan tüm öğretmenlerimize, ayrıca bizlere bu imkanları sunan Özel Erciyes Kurumları´na çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Açılış konuşmalarının ardından belirlenen konular üzerinde çalışmalar yapılmak üzere sınıflar oluşturuldu ve atölye çalışmaları yapıldı.

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.