KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doç.Dr.Özyaral: Kendimizi Çok İyi Analiz Edip Öğrenmemiz Lazım.

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından geçen yıl uygulamaya başladığı alanında uzman akademisyenler, yazarlar ve eğitimcileri ilimize getirterek, eğitimde ve çeşitli konularda ilimizde görev yapan okul müdürleri ve öğretmenler bilgilendirmek için seminerler düzenliyor. 
Doç.Dr.Özyaral: Kendimizi Çok İyi Analiz Edip Öğrenmemiz Lazım.

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından geçen yıl uygulamaya başladığı alanında uzman akademisyenler, yazarlar ve eğitimcileri ilimize getirterek, eğitimde ve çeşitli konularda ilimizde görev yapan okul müdürleri ve öğretmenler bilgilendirmek için seminerler düzenliyor.  İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz Özyaral da "21. yüzyılda liderlik kavramları" konulu seminerini Kayseri Özel İdare Konferans salonunda sundu.

İl Özel İdarenin tiyatro salonunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahameddin Karaköse, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı Yusuf Dündar, İlyas Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İlhan Türkmenoğlu, Mustafa Küçüktepe, Osman Şekerci, Fatih Eroğlu okul müdürleri ve  öğretmenler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdür Vekili Bahameddin Karaköse, "Biz artık insan gibi insan yetiştirmek istiyoruz. Dün ülkemizde meydana gelen terör olayında dolayı hepimiz üzgün ve gerginiz. Bizler eğitimciyiz, ana görevimiz insan yetiştirmek ve insanı hazırlamak" dedi. Milli Eğitim Müdür Vekili Bahamettin Karaköse, "Tabi insan yetiştirirken bizim de amaç ve gayelerimiz var. Bir takım doneleri gözden geçirmek zorundayız. 21. Yüzyıldayız ve günümüzde 21. Yüzyıl insan becerilerimden bahsediyoruz. 21. Yüzyıl insan becerileri dediğiniz zaman, sürekli gelişen, kendini yenileyen bir düzen akla geliyor. Eğitim dediğimiz zaman birçok tanım var bunun içerisinde ama şöyle bir genelleme kullanılır, ‘insanın içinde yaşadığı topluma uyum sağlaya bilmesidir’, ama sadece yaşadığı topluma uyum sağlama değil eğitimle tüm dünyaya uyum sağlamayı sağlatacak sistemler getirmemiz lazım’’ şeklinde konuştu.

 

Programa okul müdürlerine ve öğretmenlere "21. Yüzyılda Liderlik Kavramı" üzerine seminer veren Doç. Dr. Oğuz Özyaral, ‘Hayatımın en öneli noktası öğretmenlerin önünde konuşa bilmektir. Beni bu güne taşıyanlar onlardır. Eğitimcilik dünyanın en zor mesleğidir çünkü siz rol modelsiniz, öğrenciniz sizin gibi olmak istiyor’ ifadelerini kullandı. Özyaral, kadınların da eğitilmesi gerektiğinin altını çizerek, başarıya ulaşmada takım olarak hareket etmenin önemine değindi. Bilgi edinmenin başarılı olmada fazla etkisinin bulunmadığının altını çizen Doç. Dr. Özyaral, edinilen bilginin davranışa dönüşmesi gerektiğini ve eğitimin sahada uygulanarak yapıldığı takdirde başarıya ulaşılabileceğini ayrıca her yeni okunan kitap yeni bir dünya demektir. Lider tek bakış açısıyla bakmamalı, her türlü bilgiyi toplayıp dinleyip analiz edebilmeli. Onun için her mecradan ayrım yapmadan okumalı, görüşmeli işte o zaman liderlik vasfına erişile bilir insanlar olurlar” dedi.

 

29-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.