KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Faaliyetleri Devam Ediyor

Değerler Eğitimi Faaliyetleri Devam Ediyor

Kadir Has Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen aşure gününe Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ve Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu katıldı. 

 

Okul bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğinde, yaklaşık 600 öğrenciye aşure dağıtıldı. Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Aşure bizim tarihimiz ve kültürümüzde çok derin izleri olan bir aydır. Milletimizin birliği ve beraberliği için önemli olan tarafları var. Kayseri’de bizim Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Değerler Eğitimi Projemiz var. Bu proje çerçevesinde dini yaklaşımlar konusunda ve birlik beraberlik konusunda da etkinliğimiz var. İlkini Kadir Has Anadolu lisesinde gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlik bir çok okulda da devam edecek. Kaymakamlığımız ve Okul yönetimimize teşekkür ediyorum. İnşallah birlik ve beraberliğimize katı sunmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ise, “Muharrem ayı dolayısıyla bu ayın ruhuna uygun bir şekilde, onları tatlılıkla muhabbetle bir araya getirmeye çalışan faaliyetleri bu ayda yoğunlukla yaşıyoruz” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“600 öğrencinin eğitim gördüğü, 38 öğretmenin görev verdiği bir okul Kadir Has Anadolu Lisesi. Çocuklar çok cevval ve gözleri ışıldıyor. Çocukların bu tür etkinliklere ihtiyacı var. Toplumumuzda insanların bir araya gelemediğini hep söyleye geliyoruz, bunun da sosyal yaşam içinde bir ilçenin kaymakamı olarak ben birebir yaşıyorum. Muharrem ayı kapsamında bu aşure etkinliği, çocuklarımızı kaynaşmaya, yardımlaşmaya, kardeşliklerini güçlendirmeye yarayan güzel bir etkinlik oldu.”

 

İkinci tören Talas Hikmet Hüseyin Erdener Anaokulu´nda yapıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Aydoğan, Hayırsever Hikmet Erdener, veliler ve öğretmenler katıldı. Tören ney dinletisinden sonra semazen gösterisiyle devam etti. Muharrem ayından dolayı okul bahçesinde aşure dağıtımı ile sona erdi.

 

Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin Hazırladığı Resim Sergisi İl Milli Eğitim Müdürümüz Tarafından Açıldı.


Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlan resim sergisini İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu tarafından açıldı. 

 

Törene Melikgazi İlçe Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Çandıroğlu, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdür Tuncay Demir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Kayaaslan, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.