KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükşehir Belediyesi´nin Talas-Kuruköprü´de Yaptırdığı Ortaokul Törenle Açıldı

Büyükşehir Belediyesi´nin Talas-Kuruköprü´de Yaptırdığı Ortaokul Törenle Açıldı

Talas´ın Kuruköprü Mahallesi´ne yaptırılan Kuruköprü Ortaokulu’nun açılış törenine Valimiz Sayın Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Sayın Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Sayın Mustafa Palancıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz Çandıroğlu, bürokratlar, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, seçim döneminde Talas´taki en önemli ihtiyacın okul ve sağlık tesisi olduğunu tespit ettiklerini belirtti ve bu ihtiyaçları gidermek için çalıştıklarını söyledi. Palancıoğlu, Kuruköprü Ortaokulu için başta ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise sözlerine "Devlet gibi belediyeyiz" diyerek başladı. Devlet gibi çalıştıklarını ifade eden Başkan Çelik, "Belediyelerin kanunla yazılmış görevleri var. Bu doğrultuda tabii ki yolları yapacağız, ulaşımı sağlayacağız, toplu taşıma hizmetlerini gerçekleştireceğiz, imar düzenlemelerini ve kentsel dönüşüm çalışmalarını yapacağız. Bunlar bizim asli görevlerimiz; ama bunların yanında devletimizin yaptığı işleri de yapıyoruz. ´Bizim görevimiz değil´ diye bir kenara itmiyoruz. İhtiyaç oldukça ve talep geldikçe sağlık tesisleri, hiçbir belediyenin yapmadığı büyük ölçekli spor tesisleri, sosyal tesisler, ibadethaneler yapıyoruz. Askeriye ve emniyete binalar yapıyoruz. Bunların yanında Kayseri belediyeleri her alanda olduğu gibi eğitim yatırımında da önde gidiyor. İhtiyaç olan her yere okul yapmaya gayret ediyoruz. Bu sene beş okulu aynı anda yaptık. Talas´ta yaptığımız diğer üç okulun açılışlarını önümüzdeki dönemde yapacağız. Cırgalan´da yaptığımız okulu da yeni eğitim - öğretim dönemine yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi. Kuruköprü Ortaokulu´nun 10 derslikli olduğunu ve çevre düzenlemesiyle birlikte eğitim ve öğretime sunulduğunu dile getiren Başkan Çelik, "Biz bu okula bir kaynak aktardık; ama aslolan kaynak okulun temelinde sizlerin topladığı, alın terinizden biriktirerek ayırdığınız kaynak oldu" diye konuştu.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de konuşmasında belediye başkanlığı döneminde Kuruköprü ziyareti sırasında okul için kurulan kooperatifte biriken parayla okul olamayacağının söylendiğini, kendisinin de bu konuda söz verdiğini hatırlatarak, "O gün programlandı ve Allah razı olsun Mustafa Çelik Başkanımız da bu sözümüzü yerde bırakmadı. Ellerine sağlık, okulumuz bitti. Yavrularımız güle güle okusunlar" dedi. Konuşmasında Kayseri belediyeciliğinin farklı olduğunu da vurgulayan Özhaseki, "Tüm Türkiye´deki AK Partili belediyelerden sorumluyum. 880 belediyemiz var; ama Kayseri farklı. Kayseri´deki belediyecilik mantığı kanunda yazılandan da farklı. Buradaki belediye başkanlarımız ´Ben buranın çocuğuyum. İhtiyaç ne varsa yapmam lazım´ diye bakarak çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

 

Valimiz Sayın Orhan Düzgün de okullarının yapılmasına katkıda bulunan Kuru köprü halkını tebrik ederek sözlerine başladı. Okulda yetişecek çocukların ailelerine ve ülkemize hayırlı evlatlar olmaları temennisinde bulunan Vali Düzgün, Kayseri´deki eğitim yatırımlarından da bahsetti. Düzgün, Kayseri´de son üç yılda eğitime yapılan yatırımın önceki 30 yıla bedel olduğunu kaydetti.

 

Konuşmaların ardından Kuruköprü Ortaokulu, protokol mensupları ve öğrencilerce eğitim ve öğretime açıldı. Valimiz Sayın Düzgün, Kayseri Milletvekili Sayın Mehmet Özhaseki, BüyükŞehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz Çandıroğlu açılış sonrası okulu gezerek eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.

 

02-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-201602-05-2016

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.