KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir İlki Daha Başardık

Bir İlki Daha Başardık

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Türkiye de bir ilke daha imza attı. Okulların kapanmasının ardından seminer döneminin başlamasıyla öğretmen ve yöneticilerimizin, bu dönemi verimli bir şekilde geçirmeleri amacıyla, birçok üniversitelerle iş birliği yapılarak alanlarında uzman eğitimci ve akademisyenleri öğretmenlerle buluşturdu.

 

18-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenen seminerlere Eğitimci–Yazar Oguz Saygın, Eğitimci-Yazar Özlem Yurdanur Özgenç, Doç.Dr.Tuncay Dilci, Psikolog Hipnotist Adil Maviş, Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Dr.Muammer Yıldız, Gelişim Üniversitesiden Prof.Dr.Fatma Alisinanoğlu, Eğitimci-Yazar Alişan Kalpaklıkaya, Yrd.Doç.Dr.Erdal Şen, Yrd.Doç.Dr.Habip Hamurcu, Yrd.Doç.Dr.Salih Dogan, Yrd.Doç.Dr.Mustafa Aydınbelge ve Fatma Eraaslan katılarak seminer verdiler.

 

Seminer konuları ise: Bilinç Altı Eğitimi, Aile Eğitimi, Çocuklarda Davranış Bozuklukları, XYZ Kuşağı, Girişimcilik ve İnovasyon,Yetişkin ,Çocuk İletişimi, Çocukları Ne Kadar Tanıyoruz  ve 21. Yüzyılda Öğretim Yönetiminin Teknikleri Motivasyon ve İletişim konularında yaklaşık on bin öğretmen aktif ortamda bilgilenmeleri sağlandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, seminer çalışmalarının geçmiş yıllara nazaran daha verimli geçtiğini belirterek”Eğitimde,Dünya büyük bir hızla değişip dönüşüyor. Bu süreçte talep ve beklentilerimiz hızla değişmekte,bu konuda biz eğitimcilerinde günümüz şartlarında kendimizi yenilememiz lazım. Bizde ,Türkiye de bir ilk olarak alanlarında kendilerini ispatlamış, Akademisyenleri ilimize getirerek paket bir proğram hazırlayarak farklı bir çalışma yapmayı amaçladık.Aynı anda altı salonda,altı farklı konu ve eğitimciyi sekiz gün süresince öğretmenlerle bir araya getirdik. Görünen o ki, öğretmenlerimiz çok memmun oldular.Gelecek seminer çalışmalarında bunun devamı yönünde bizlere talepleri oldu,bu da bizleri çok mutlu etti” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu,bu seminer döneminde bizlere katkı sağlayan akademisyenler ve katılan öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek bu tür çalışmaların önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini belirti.

 

Bir İlki Daha BaşardıkBir İlki Daha Başardık

  

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.