KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Abdullah Gül Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Ortak Proje

Abdullah Gül Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Ortak Proje

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Osman Elmalı, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu´nu makamında ziyaret etti.

 

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Milli Eğitim Müdürlükleri ve üniversitelerin işbirliği içinde olmaları gerektiğini belirterek, ilerleyen dönemlerde  Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler planladıklarını, bu bağlamda yükseköğretim ve orta öğretimin bir bütün olarak planlanması gerektiğini, üniversite olarak eğitimi bir bütün olarak gördüklerini ifade etti. Bu nedenle üniversitelerin Milli Eğitim ile işbirliği içinde olması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Abdullah Gül Üniversitesi olarak ilerleyen dönemlerde  Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler planladıklarını kaydetti.

 

Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, "Üniversitelerin liselerin, ortaokulların hatta ilkokulların kullanımına açılması gerek. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerin üniversitelerin fiziksel mekânlarını kullanmalı, akademisyenlerle görüşebilmeli ve daha lise yıllarında üniversite ve üniversite yaşamı hakkında bilgi sahibi olmalı." dedi. Bu kapsamda Abdullah Gül Üniversitesi olarak Kayseri´nin başarılı okullarından dört lise ile protokol imzaladıklarını hatırlatan Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu,  Abdullah Gül Üniversitesi´nin kampüsündeki laboratuvarlar, kütüphane, sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikler gibi imkânlardan bundan böyle lise öğrencilerinin de faydalanabileceklerini dile getirdi.

 

Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, "İlerleyen dönemlerde  Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler planlıyoruz. Sıkı bir işbirliğiyle, yapacağımız projelerle, geleceğimizin en önemli mirası olan gençlerimizi, Türkiye´nin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu vatandaş ve iyi birer insan olarak yetiştmelerini sağlayacağız." şeklinde konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Osman Elmalı da, üniversitelerin taleplerinin göz önüne alınarak öğrencilerin ona göre eğitilmesi gerektiğine işaret etti. Üniversitelerden azami derecede yararlanacaklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, "Üniversiteler yüksek eğitim verir, Milli Eğitim de bunun alt yapısını oluşturur. Bizim bir şekilde bir araya gelerek işbirliği içerisinde görüş alışverişinde bulunmamız gerekiyor." dedi.

 

Öğrencilerin ufkunun, bakış açılarının genişletilmesi gerektiğini belirterek bu açıdan üniversitelerin önemine dikkati çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, "Üniversitelerdeki hocalar, konulara akademik olarak bakarlar, akademik olarak ufkumuzu açarlar. Öğrencilerin ufkunun, bakış açılarının genişletilmesi için üniversitelerle işbirliği içinde olmamız gerekir. Üniversitelere öğrenci yetiştiren bizleriz. Bu nedenle sık sık bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunarak üniversitelerin nasıl bir öğrenci istediğini bilmemiz lazım." şeklinde konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özellikle liselerde kariyer günleri düzenlediklerini, kariyer günlerinde akademisyenlerin de görüşlerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, üniversiteleri ve akademisyenleri, düzenledikleri kariyer günlerine davet etti.

 

07-03-201707-03-2017

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.