KAYSERİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21.Yüzyılda Öğretim Yönetiminin Teknikleri Motivasyon ve İletişim Semineri Yapıldı

21.Yüzyılda Öğretim Yönetiminin Teknikleri Motivasyon ve İletişim Semineri Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ile Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli’nin katılımıyla İlimizdeki okul müdürlerine  ‘21. Yüzyılda Öğretim Yönetiminin Teknikleri Motivasyon ve İletişim Semineri’ verildi. 

 

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda verilen konferansın açılış konuşmasını yapan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli ile birlikteyiz. Öncelikle Gelişim Üniversitesi’nin bize vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim. Bizleri kırmayıp ikinci defa aramızda olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız’a şükranlarımızı sunuyorum. Bu sadece seminere katılmasından dolayı değil, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bütün projelerde akıl danışma görevini bize sundukları için. Fiili olarak projelerimizde bir araya gelmiştik. İstanbul ayarında da bütün süreçlerde bize desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Eğitim süreçlerini değerlendirirken sürekli kendisinin çalışmalarını ve rehberlerini bizden esirgemediği için de kendim ve Kayseri’deki eğitim camiası adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

 

Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli ise Kayseri’nin eğitimde iyi bir yere geldiğini vurgulayarak, “Gelişim Üniversitesi olarak bizler de her zaman sizlerle birlik ve beraberlik içinde olmaktan mutululuk duymaktayız. Eğitime ağırlık veren bir şehir olmakla birlikte siz mutfakta çalışan değerli dostlarımız olarak, değerli büyüklerimiz olarak ve öğretmenlerimiz olarak en başta sizler kıymetlisiniz. Sizlerin kazandığı değerler, kendinizi geliştirmeniz ve bu işe gönül vermeniz sonucunda ulaşılamayacak noktalar kalmayacaktır. Zorluklar aşılacak ve kendinizi motive etmek sureti ile bunlar öğretime yansıyacaktır, öğrencilere yansıyacak ve öğrencilerin kalitesi yükselecektir” ifadelerini kullandı. 

 

Daha sonra konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da, korkmadan, iyi niyetli bir şekilde hareket edildiği zaman en zor koşulların bile çözüleceğini söyledi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, “Bizi böyle bir güzelliğe ortak edip davet ettikleri için teşekkürlerimizi sunuyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir araya gelmek güzeldir. Bir derdi olan insanların dertleşmeleri güzeldir. Şapkamızı önümüze koyup karşılaşmış olduğumuz ve içinde bulunduğumuz koşullar ne kadar zor olursa olsun bunları konuşup tartıştığımız zaman, korkmadan ürkmeden ve birbirimizin ayağına çelme takmaksızın iyi niyetli bir şekilde hiç düşünemeyeceğimiz en zor koşulları bile çözebileceğimize inanıyorum. Esas olan kurumlarda birlikte çalışılmasıdır. Camiamız çok büyük olduğu için, nerede bulunursak bulalım yaptıklarımız çok yakın takip ediliyor. Bizden saklı olabilecek en küçük olumsuzluklar bile toplum nazarında çok büyük dikkatle izleniyordur. İdareci olarak sizler tebessümü yüzünüzden eksik etmeyin, yeniliğe açık her zaman dinleyen sorun çözen olmak zorundasınız. Okul başarılarını değerlendirirken okul durumlarına ve öğrenci seviyesine bakmak lazım” dedi.

 

Seminerin sonunda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız, katılımcıların sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız ve Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni hizmet binasını gezerek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na hayırlı olsun dileklerinde bulundular. 

 

 

Gültepe Mh Talas Bulvarı No 1/B Melikgazi KAYSERİ - 0 352 330 11 25 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.