Kayseri ArGe

YVTS Giriş


Duyurular / Haberler

Positive Projesi 2. Toplantısı Polonya'nın Varşova Kentinde Yapıldı@AB Projeleri

05.10.2016

2015 yılı teklif döneminde kabul edilen "Mesleki Eğitim Uzmanlarının Bilinçli Ebeveyn Becerileri Kazandırma Alanındaki Yeterliliklerinin Arttırılması" (VET specialists Competencies Development in the field of Positive Parenting Teaching) isimli projemizin 2. Uluslararası toplantısı Polonyanın Varşova kentinde gerçekleştirildi.

Toplantıda proje sürecinde yapılan çalışmalar değerlendirilirken proje sonucunda ortaya çıkacak olan fikri çıktı için görev dağılımları yapıldı.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 2016 Teklif Çağrısında Onaylanan KA2 Stratejik Ortaklık Projesi@AB Projeleri

04.10.2016

2016 yılı içerisinde Erasmus +Ana Eylem 2(KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında sunulan 2016-1-LT01-KA201-023196 nolu ’’Anaokulu ve İlkokullarda Sağlıklı Beslenme ve Gelişim Uygulamalarının Yenilikçi Öğretim Metotları’’ (Innovative Teaching Methodology of Health Nutrition Development and Practice in Pre-Primary and Primary Education) adlı projemiz onaylanmıştır.

Projemizin Amacı; Çocuklarda sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak ve toplumda sağlıklı yaşam tarzı ilkelerini oluşturmak.

Projemizin Ortakları; Litvanya, Türkiye, İspanya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan’dır.

Projemizin ilk açılış toplantısı 18-19/10/2016 tarihinde Litvanya’nın Vilnius kentinde yapılacaktır.

İlçe MEM Performans Programı eğitimi yapıldı. @Stratejik Planlama

19.04.2016

 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu gereğince hazırlanması zorunlu olan Performans Programı hazırlama eğiitmleri İlimiz Kocasinan Behice Yazgan Anadolu Kız Lisesinde yapıldı .

16 ilçemizden 32 personelin katıldığı eğitim de Performans çalışmalarının yapısı hakkında bilgi verildi.

Stratejik Planlama Kursları Yapılıyor.@Stratejik Planlama

19.04.2016

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından İlçelerimizde Stratejik Planlama Kursları verilmeye başladı.

Eğitim görevlileri tarafından Ocak ayından itibaren Hacılar, İncesu, Yahyalı, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde görev yapan her tür kurum ve kademede çalışan 105  idarecilerimiz katıldı.

Eğitimde 10. Kalkınma Planı etkisi ve gelecek projeksiyonları, Stratejik Plan çalışmaları hakkında bilgi verildi.

POSITIVE Projesi Çalışmaları@AB Projeleri

13.04.2016

2015 yılı içerisinde kabul edilen 

‘VET specialists competencies development in the field of positive parenting teaching (POSITIVE)’       

‘Mesleki Eğitim Uzmanlarının Bilinçli Ebeveyn Becerileri Kazandırma Alanındaki Yeterliliklerinin Artırılması’

isimli projemizin aktiviteleri devam etmektedir. Projemiz Litvanya’nın koordinatörlüğü ile Polonya, Almanya, İtalya ve Ülkemizden Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklıkları ile yürütülmektedir.

Bir video konferans ile Eylül ayında başlayan proje çalışmaları, İtalya- Palermo’ da gerçekleştirilen ilk toplantı ile devam etmiştir.

Proje çalışmaları kapsamında Almanya toplantısı öncesi ülkemizdeki konu ile ilgili mevcut durum analizleri yapılmıştır.

24-30 Nisan arasında Almanya - Boppard’ da ikinci toplantısı gerçekleştirilecek beş günlük eğitime, ilimizden proje koordinatörümüz ve bir rehber öğretmenimiz katılacaktır.

 

2015-2019 Stratejik Planı@Stratejik Planlama

11.02.2016

Müdürlüğümüz 2015-2019 Stratejik Planı yayınlanmıştır.

İndir

Aralık 2015 Arge Bülteni Yayınlandı@

31.12.2015

ARALIK 2015 ARGE BÜLTENİ İNDİR

AB PROJELER BİRİMİ FAALİYET RAPORU - ARALIK@AB Projeleri

17.12.2015

03 Aralık’ta  AB’yi Öğreniyorum Projesi Bilgilendirme  Toplantısı okullarımızın, il ve ilçe yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi. Proje kapsamında düzenlenecek olan resim, slogan, kısa öykü ve bilgi yarışmaları hakkında bilgi verildi. Ayrıca AB Bakanlığından gelen bir uzman tarafından AB ile ilgili bilgi verildi.

10 Aralık’ta Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda İlimiz öğretmenlerine E-twinning ve Erasmus+ Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Nuri Has Ortaokulu,60.Yıl Mehmet Sepici Ortaokulu, Fatma Muhittin Tatar Anaokulu ve Osman Zeki Yücesan İlkokuluna ARGE Birimi olarak hem e-twining hem de Erasmus+ konularıyla ilgili ziyaretlerde bulunuldu.

AB PROJELER BİRİMİ FAALİYET RAPORU - KASIM@AB Projeleri

17.12.2015

10-12 Kasım tarihlerinde AB’yi Öğreniyorum Projesi kapsamında Ankara’da düzenlenen Eğiticilerin Eğitimi Seminer toplantısına katılım gerçekleştirildi.

Aynı tarihlerde yine Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcı olduğu “Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Operasyonu II Hibe Bleşeni” kapsamında imzalanan 46 adet hibe projesinin proje faydalanıcılarına yönelik olarak Hibe Projesi Uygulama Eğitimi faaliyetine katılım gerçekleştirildi.

 

 

23-27 Kasım tarihleri arasında 2015380156 numaralı Erasmus+ Proje Yazımı Semineri Çetin ŞEN Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.Seminerde  katılımcılara  Erasmus+  Ana Eylem 1 ve Ana Eylem 2 konuları proje hazırlama uygulaması yapılarak tamamlandı. Seminere katılan 28 öğretmene eğitim sonrası sertifikaları teslim edildi.

23-27 Kasım tarihlerinde Erasmus+ KA202 “VET Specialists Competencies Development in the field of Parenting Teaching” projesi kapsamında İtalya’nın Palermo şehrinde gerçekleştirilen toplantılara katılım gerçekleştirildi.

Melikgazi Belediyesi İlkokuluna ait olan '0-10 Yaş Çocuk Eğitiminde Drama Metodu’  projesi kabul edilmiş olup hibe almaya hak kazanmıştır.  0-10 Yaş Çocuk Eğitimlerinden sorumlu  ilkokul ve anaokulu öğretmenlerini kapsamaktadır.

Ayrıca aşağıdaki ilimiz okullarının projeleri de destek almaya hak kazanmışlardır.

 • TOKİ Şehit Levent Çetinkaya İlkokulu
 • Özel Tamer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Yahyalı Atatürk Ortaokulu
 • Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi
 • Cumhuriyet İlkokulu

AB PROJELER BİRİMİ FAALİYET RAPORU - EKİM@AB Projeleri

17.12.2015

13 Ekim tarihinde Ulusal Ajans tarafından Kayseri, Sivas ve Yozgat illerini kapsayan KA2 Mesleki Eğitim Proje Bölge toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda mesleki eğitime yönelik projeler konusunda katılımcılar bilgilendirildi.

AB PROJELER BİRİMİ FAALİYET RAPORU - EYLÜL@AB Projeleri

17.12.2015

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi olarak KA1 "Mesleki Eğitim Bireysel Hareketlilikler Programı" projesi  UA  tarafından desteğe uygun görülmüştür.Erasmus+  KA202 “VET Specialists Competencies Development in the field of Parenting Teaching” proje ortaklık başvurusu kabul edilmiştir. Almanya,İtalya,Polonya ,Litvanya ve Türkiye ‘nin ortak olduğu proje ile lgili  işlemler tamamlanmıştır.

17-18 Eylül’de Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Ulusal Destek Servisi tarafından Ankara’da düzenlenen E-twinning İl Temsilcileri Çalıştayına katılım sağlandı.

 

AB PROJELER BİRİMİ FAALİYET RAPORU - AĞUSTOS@AB Projeleri

17.12.2015

03-07 Ağustos tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün Yalova Esenköy’de düzenlediği Uluslararası Proje Hazırlama Seminerine katılım sağlandı.

 

TEOG YERLEŞTİRME PUANI (YEP-Yerleştirmeye Esas Puanı) GİRİŞLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA@

27.08.2015

8. sınıf öğrencilerimize TEOG güz ve bahar olmak üzere 2 sınav şeklinde uygulanmakta ve öğrencinin diğer ölçmeler sonucu elde ettiği puanların toplamı ile YERLEŞTİRME PUANI (YEP-Yerleştirmeye Esas  Puanı) hesaplanmaktadır. Bu son puan öğrencinin liselere yerleşirken kullanılan puanıdır ve sonuç ekranında en altta yer almaktadır..

 Bu ekranda öğrencilerinizin her birinin 2014-2015 öğretim yılında, yani 2015 YAZ döneminde hesaplanmış, yani 8. Sınıftan 2015 yılında mezun olan öğrencilerinizin TEOG YERLEŞTİRMEYE ESAS PUAN (YEP Puanı), yani velilerin liselere girişte tercih yaparken kullandıkları puanları talep edilmektedir. Öğrencinin hesaplanmış bu puanını girerken küsuratları ihmal ediniz. Yani ondalık değer girmeyiniz, tüm rakamları tam sayı kısmıyla giriniz, noktadan ya da virgülden sonraki değerleri girmeyiniz, noktalama işareti kullanmayınız. Bu alanda lütfen rakamdan başka bir karakter bulunmamasını sağlayınız ve boşluk kullanmayınız.

 Daha önce yapılan girişler kontrol edilerek yukardaki açıklama doğrultusunda girilmediyse mutlaka gerekli düzeltmenin yapılarak kayıt işleminin yapılması gerekmektedir.

TEOG Sınav Sonucu Girişi@

05.08.2015

8. sınıf öğrencilerimize TEOG güz ve bahar olmak üzere 2 sınav şeklinde uygulanmakta ve öğrencinin diğer ölçmeler sonucu elde ettiği puanların toplamı ile YERLEŞTİRME PUANI (YEP-Yerleştirmeye Esas Puanı) hesaplanmaktadır. Bu son elde edilen puan öğrencinin liselere yerleşirken kullanılan puanıdır ve sonuç ekranında en altta yer almaktadır.

Bu ekrana öğrencilerinizin her birinin 2014-2015 öğretim yılı 2015 YAZ döneminde hesaplanmış, yani 2015 yılında 8. sınıftan mezun olan öğrencilerinizin TEOG YERLEŞTİRME PUANI olan; aynı zamanda velilerin liselere girişte tercih yaparken kullandıkları puan belirtilmekte olup; bu puanın (Yep Puanının) sisteme girilmesi gerekmektedir. Öğrencinin hesaplanmış bu puanlarını YVTS sistemine giriş yapılırken küsuratlarının dikkate alınmayarak tam puan olarak girilmesi gerekmektedir. (Tüm rakamları tam sayı kısmıyla giriniz, noktadan ya da virgülden sonraki değerleri girmeyiniz ve noktalama işareti kullanmayınız.) Bu alanda lütfen rakamdan başka bir karakter bulunmamasını sağlayınız ve boşluk kullanmayınız.

Eğitim Ve Öğretim De Yenilikçilik Ödülleri@

28.04.2015

MEB tarafından her yıl genelge ile ilan edilen yarışma şartları bakanlığımızdan tarafından 2015/10 nolu genelge ile ilan edilmiştir. Bu kapsamda 5 ana kategoride yapılacak olan yarışmaya kurum ve ya şahıs olarak başvurulabilecektir. Yarışma başvuruları elektronik ortamda yapılacaktır. Bölge yarışmasında dereceye giren projeler daha sonra Bakanlık tarafından ilan edilecektir.

Genelgeyi indirmek için tıklayınız.

Fatma Muhittin Tatar Anaokulu Değerler Eğitimi Etkinliği@Yerel Projeler

02.12.2014

Kocasinan Fatma Muhittin Tatar Anaokulumzda Değerler Eğtimi Projesi Kapsamında Kasım ayının konularından olan Hoşgörü adlı sergimiz açılmıştır.  Sergi açılışına Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf DÜNDAR ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan DURAN katılmıışlardır. serginin açılışında Konuşan Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Dündar " Değerler Eğitimi faaliyetlerine 2 yılda tekrarlı olmak üzere 1 milyondan fazla öğrencimiz ve 46 bin öğretmenimiz katılmıştır" dedi. Okul öğrencileri tarafından hazırlanan hediyeler ve çiçek tohumları misafir ve ailelerimize dağıtılmıştır.

Keşfet Kendini Projesi etkinlikleri@Yerel Projeler

01.12.2014

Keşfet Kendini Projesi kapsamında Hanife Kavak koordinatörlüğünde ilimizdeki okullarımızda çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinlikler Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilgiler ve Sınıf Öğretmenliği bölümlerinde okuyan gönüllü 25 öğrenci ile gerçekleştirilmektedir.

Bilge Kağan ilk ve ortaokulu, 75. Yıl Mühibe Germirli İlkokulu, Derviş Güneş Ortaokulu, Yüksek Mimar Selçuk Karakimse İlkokulu ve Gazi Paşa İlkokulunda etkinliklerimiz tamamlanmıştır.

Türkan - Avukat Mehmet Altun İlkokulu, 75. Yıl Rezzan Has İlkokulu, Argıncık Selçuk İlkokulu, Vali Saffet Arıkan Bedük Ortaokulu, Huriye Eren Ortaokulu, Şükrü Başyazıcı Ortaokulu, Servet Akaydın Ortaokulu, okullarında etkinliklerimiz devem etmektedir.

75.YIL MÜHİBE GERMİRLİ ORTAOKULU

 

 

 

 

YÜKSEK MIMAR SELÇUK KARAKIMSELI İLKOKULU

 

 

 

 

 

 

 

KOCASİNAN - GAZİPAŞA İLKOKULU

 

 

 

 

 

 

 

DERVIŞ GÜNEŞ ORTAOKULU

 

 

 

 

 

 

 

 

BILGE KAĞAN İLKOKULU ve ORTAOKULU

 

 

 

 

Sınav için optik form örnekleri@

11.11.2014


5. SINIFLAR

6. ve 7. SINIFLAR 1. OTURUM

6. ve 7. SINIFLAR 2. OTURUM

8 SINIFLAR - İNGİLİZCE

8. SINIFLAR - DİN KÜLTÜRÜ

8. SINIFLAR - FEN ve TEKNOLOJİ

8. SINIFLAR - MATEMATİK

8. SINIFLAR - SOSYAL & İNKİLAP

8. SINIFLAR - TÜRKÇE

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız, Kitap Fuarındaki Standımızı Ziyaret Etti.@

21.10.2014

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız, 17 - 26 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, Valilik işbirliğiyle yürütülen kitap fuarında kurulan standımızı ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU yürürlükte olan projelerimiz hakkında Sayın Bakanımızı bilgilendirdi.

  


İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Stratejik Plan toplantısı yapıldı.@Stratejik Planlama

28.08.2014

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri 2015-2019 dönemi stratejik plan çalışmaları hedefleri üzerinde çalışma yaptı. Tüm birimlerin stratejik hedefleri ve performans hedefleri belirlendi.

Tanıtım kitapçığını indirmek için tıklayınız.

Yeni Ar-Ge Birimleri Yönergesi@

22.07.2015

 

ECOTASK projemiz için çalıştay (workshop) düzenlenecektir.@AB Projeleri

06.05.2014

14 Mart 2014 saat 14.00 da Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezinde 'Çevre Farkındalığının Geliştirilmesi için Strateji ve Yaklaşımların Paylaşılması' adlı AB projemiz için bir çalıştay düzenlenecektir.

Başarıya Bir Adım Ortaokullar Nisan Değerlendirme Sonuçları@Yerel Projeler

23.04.2014

Ortaokul öğrencilerimiz için yapılan değerlendirme sonuçlarına "http://kayseri.bilfenyayin.com/" adresini kullanarak ulaşmak mümkündür. Okul yöneticileri kurum kodunu hem kullanıcı adı hem de parola yerine yazarak giriş yapabilirler.
 
Öğrenciler ve veliler ise "http://kayseri.bilfenyayin.com/ogrenci/" adresinde öğrenci bilgileri ile sonuçları görebilmektedirler.

Stratejik planlama konusunda anket düzenlenmektedir.@Stratejik Planlama

22.04.2014

Bakanlığımız stratejik planının katılımcılığını sağlamak amacıyla Bakanlığımızca anket düzenlenmektedir. Aşağıdaki tabloda yer alan okul/kurumların iç/dış paydaşlarının http://anket.meb.gov.tr/Default.aspx bağlantısında bulunan anketleri cevaplaması gerekmektedir. İlgili okul/kurumların paydaşların sisteme girişinin sağlanmasında kolaylık göstermesi gerekmektedir. İhtiyaç duyulduğunda 3202084 nolu telefondan ARGE Birimine ulaşılabilecektir.

Uygulayacak Kurum

(1)

Paydaş (Anket uygulayacak kurumun iç/dış paydaşı)

(2)

İç paydaş Anket girişi yapması gereken paydaş sayısı

(3)

Dış paydaş Anket girişi yapması gereken paydaş sayısı

(4)

Açıklama

(5)

İl Milli Eğitim Müdürlüğü

İl Milli Eğitim Müdürü

1

 

 

Şube Müdürleri

Tümü

 

 

ARGE Personeli

10

 

 

Şefler

Tümü

 

 

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

İlçe Milli Eğitim Müdürü

1

 

 

Şube Müdürleri

Tümü

 

 

ARGE Personeli

2

 

 

Şefler

Tümü

 

 

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

İlçe Milli Eğitim Müdürü

1

 

 

Şube Müdürleri

Tümü

 

 

ARGE Personeli

2

 

 

Şefler

Tümü

 

 

Melikgazi Feruha Büyükgöncü Anaokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

 

Veli

 

3

 

Kocasinan Fatma Muhittin tatar Anaokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Aliye Çapar Anaokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan 75.Yıl Rezzan Has İlkokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Yavuz Selim İlkokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Keykubat İlkokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Yazır İlkokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Adnan Menderes İlkokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Ağırnas Osman Yücel İlkokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Erbosan Ortaokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Turan Ortaokul

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi İldem İMKB Ortaokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Sancaktepe Orta Okulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Sümer Ortaokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Kadir has Ortaokulu

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Hisarcık Anadolu Lisesi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Kayseri Teknik ve EML

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Kayseri Kız And.İmam Hatip Lisesi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan argıncık sağlık Meslek Lisesi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Ahmet erdem Ticaret Mes. Lisesi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Halk Eğitim Merkezi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Melikgazi Rehberlik Araştırma Merkezi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Kocasinan Öğretmenevi

Okul Müdürü

1

 

 

Müdür Yardımcıları

Tümü

 

 

Öğretmen

5

 

5’ten az öğretmeni varsa tümü

Memur/Hizmetli

1

 

Kadrolu varsa

Okul Aile Birliği Başkanı

 

1

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Veli

 

3

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

Son Sınıf Öğrencisi

 

10

Şifresiz giriş. Dış Paydaş anketi.

ECOtask projemizin İtalya hareketliliği gerçekleştirildi.@AB Projeleri

25.03.2014

Çevre Farkındalığını Geliştirilmesi için Strateji ve Yaklaşımların Paylaşılması isimli Grundtvig projemizin İtalya hareketliliği 12-15 Mart 2014 tarihleri arasında yapıldı.Projemizin 4.toplantısı İtalya nın Floransa kentindeki ortağımız Pixel tarafından organize edildi. Toplantıya beş ortak ülkeden toplam 17 katılımcı iştirak etti.Kayseri den 5 kişi bu toplantıya katıldı.Katılımcılardan iki kişi Halk Eğitim Merkezlerinde öğrencilerdi.Toplantıda şu ana kadar yapılan faaliyetler konuşuldu.Ayrıca hareketlilikten önceki son faaliyetimiz olan Bilim ve Çevre adlı yarışmanın uluslararası birincisi seçildi. Kurumumuzu temsilen Kayseri de birinci seçilen Hülya Karabulut Şahin hanımefendi tüm ortak ülkelerin kararıyla oybirliği ile uluslararası birinci seçildi. Kendisine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 

Kurs çalışması örnekleri@Stratejik Planlama

21.03.2014

Müdürlüğümüz Arge birimince verilen 60-61-62-63-64 nolu kurs örneklerinden bazıları linkte verilmiştir. 

PROJELER KOORDİNASYON EKİBİMİZ İLÇELERDE @AB Projeleri

17.03.2014

Projeler Koordinasyon Ekibimiz 17 Şubat 2014 te 5 merkez ilçeye yaptığı bilgilendirme toplantısının ardından 18 Şubat'ta Yeşilhisar,19 Şubat'ta Bünyan, 20 Şubat'ta 20 Şubat'ta Yahhyalı, 21 Şubat'ta  Tomarza, 24 Şubat'ta  Felahiye,25 Şubat'ta  Develi, 26 Şubat'ta Pınarbaşı, 27 Şubat'ta  Sarıoğlan da Biligilendirme toplantıları yapmıştır. Toplantılara ilçelerdeki okullardan bir öğretmen ve bir idareci katılmıştır. Projeler Koordinasyon ekibimiz toplantılarda 2014- 2020 yılları arasında uygulanacak olan eski adı "Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları " olan ve önümüzdeki yedi yıllık dönemde Erasmus +(plus) adıyla uygulanacak olan yeni programın yanı sıra yeni uygulanada  Erasmus+ programının bir parçası haline getirilmiş olan   , eTwinning ve Eurodesk hakkında bilgilendirme yapmış ayrıca toplantı sonlarında   soru - cevap oturumu yapılarak katılımcıların soruları cevaplanmıştır. 

Proje Koordinasyon Ekibimiz İlçelerde Erasmus+ ve eTwinning Bilgilendirme Toplantıları Düzenledic@AB Projeleri

17.03.2014

Proje Koordinasyon ekibimiz  İl genelinde 5 möerkez ilçeye  yapmış olduğu bilgilendirme toplantılarının ardından ilçelerimizde de bilgilendirme toplantıları düzenlemiştir. 17 Şubat 2014 tarihinde Yeşilhisar da başlayan biligilendirme toplantıları sırasıyla Bünyan, Yahyalı, Tomarza, Felahiye , Develi, Pınarbaşı ve sarıoğlan da yapıolmıştır. Bu Toplantılara ilçe okullarından bir idareci ve bir öğretmen katılmıştır. Toplantıda Projeler Koordinasyon Ekibimiz 2014-2020 yılları arasında uygulana

Etwinning İl Bilgilendirme Toplantısı ve Ödül Töreni Yapıldı@AB Projeleri

17.03.2014

Etwinning il bilgilendirme toplantısı 17.02.2014 tarihinde Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezinde iki opturum halinda gerçekleştirildi. Sabah saat 10:00 da ilk olkul ve okul öncesi kurumlara , öğleden sonra ise saat 14:00 de Lise Kurumlarına yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse başkanlığında yapıldı. Toplantıya her kurumu temsilen bir öğretmen ve bir idareciden oluşan yaklaşık 400 katılımcı katıldı.Toplantıda Toplantıda Avrupa Biriliği Bakanlığı   AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından duyurulan ERASMUS+ programı, eTwinning Okul ortaklığı portalı ve EURODESK geçlik programları ile ilgili biligilendirilme yapıldı.Ayrıca toplantıda ilimizden eTwinning Avrupa Kalite Etiketi ödülüne layık görülen öğretmenlerimiz, Kemal Hodul, Bülent Işık ve Tuba Karahan'a ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse tarfından takdim edildi. Ödül alan öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devemını diliyoruz.  

       

Stratejik planlama eğitim dökümanı@Stratejik Planlama

25.02.2014

Kurs dökümanı

safe-NET Projemizin Son Romanya Hareketliliği Gerçekleştirildi@AB Projeleri

30.01.2014

            “Güvenli İnternet Ortamlarının Oluşturulması ve Yaygınlaştırılmas” isimli  ‘Comenius Bölgesel Ortaklık’ Projemizin son hareketliliği 20-24 OCAK, 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Projemizin 5. Toplantısı Bölgesel ortağımız olan Romanya’nın Gorj Bölgesinde yer alan  Ticleni  Belediyesi  işbirliğiyle projenin ortaklarından  Liceul Technologic Lise’sinde gerçekleştirildi. Toplantıya her iki ülkenin yerel ortaklarından çok sayıda katılımcı iştirak ettiler. İlimizden   9 kişi bu toplantıya  katıldı. Toplantıda proje koordinatörleri tarafından proje kapsamında şu ana kadar yapılan faaliyetler ve bundan sonra yapılması gereken faaliyetler görüşüldü ve karara bağlandı. Mayıs ayında Romanya’lı ortaklarımızın  katılımıyla projenin kapanış toplantısı ilimizde gerçekleştirilecek ve böylelikle hareketlilikler  ve proje faaliyetleri tamamlanmış olacak ve yaygınlaştırma faaliyetlerine ağırlık verilecek. 

eğitimde kalite yönetimi başvuru klavuzu yayınlandı.@Toplam Kalite Yönetimi

27.01.2014

SGB tarafından eğitimde kalite yönetimi başvuru klavuzu yayınlandı. ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bilim ve Çevre 'Science and Environment' adlı yarışmamız başlıyor.@AB Projeleri

10.02.2014

Müdürlüğümüzce yürütülen ve Ulusal Ajans tarafından onaylanarak finanse edilen Ecotask adlı Grundtvig Projemiz faaliyetlerine devam etmektedir. Söz konusu proje kapsamında "Bilim ve Çevre" adlı bir yarışma düzenlenecektir. Yarışmaya Çevre Kuruluşları, Kültürel Dernekler, Bilim Çevre ve Eğitim alanındaki Sivil Toplum Kuruluşları ve hatta bireyler de katılabilecektir. Katılımcılar her hangi bir bilim dalı ile ilgili bir olayı ve çevre arasındaki ilişkiyi atık malzemelerden yapacakları bir görselle sergileyeceklerdir. Ürünlerini 17 Şubat 2014 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir.

Yarışma sonunda belirlenecek Birinci, eseriyle birlikte İtalya'da düzenlenecek yarışmaya katılma hakkı kazanacaktır. Sonuçlar 5 Mart 2014 tarihiniide İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinde duyurulacaktır.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıdaki ilanda mevcuttur.

Meb Toplam Kalite Yönergesi yayınlandı.@Toplam Kalite Yönetimi

23.12.2014

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan Toplam Kalite Yönetimi yönergesi ve ilgili eklerinin tamamı linkte verilmiştir.

Kurumlar kendi türlerine göre matrislerden yararlanabilecektir. 21 Şubat 2014 tarihine kadar başvurularını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Yönerge ve ekleri. İndirmek için tıklayın.

Geçmişim Geleceğimdir@Yerel Projeler

09.01.2014

Öğrencilerimizle birlikte tarihi mekanlarda ders yapıyoruz.

İlgili uygulama yönergesine ulaşmak için tıklayınız.

58 Nolu Stratejik Plan Eğitimi Yapıldı@Stratejik Planlama

09.01.2014

2014 yılının ilk Stratejik Plan eğitimi Melikgazi Halk Eğitim Merkezinde düzenlendi. 6 Ocak 10 Ocak 2014 tarihlerinde düzenlenen eğitime İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan Şeflerimiz katıldılar. Eğitim 47 personelimiz katıldı. Şeflerimizin eğitim sırasında gösterdikleri gayret den dolayı teşekkür ederiz.

 

Keşfet Kendine projesi kapsamında Bilge Kaan Orta Okuluna II. materyaller teslim edildi.@Yerel Projeler

03.01.2014

31.12.2013 tarihinde Keşfet Kendini projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz Erciyes Üniversitesi gönüllü Öğrencileri tarafından hazırlanan materyallerin ikinci kez  Bilge Kaan ortaokulu müdürü Şükrü ÜNTAN'a teslimi gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

                                    

                              

KEŞFET KENDİNİ Projesi Eğitimin Kalitesinin Arttırılması İl Eylem Planı@Yerel Projeler

02.01.2014

PROJENİN ÖZEL AMACI

Mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrencinin sosyal,sportif,kültürel,sanatsal etkinliklere katılımını sağlamak.

PROJENİN HEDEFLERİ

Sosyal,sportif,kültürel(gezi,fotoğrafçılık vb.)sanatsal etkinlikler ve bilim şenlikleri ile özel bilgi,beceri ve yetenek isteyen alanlarda yapılan faaliyetlere öğrencilerin katılımını sağlamak,

Okula aidiyet duygusu geliştirmek,

Etkinliklere katılan öğrenci sayısını arttırmak.

UYGULAMA

Sene başı öğretmenler kurulu toplantısında 

 • İlk okullarda sınıf öğretmeni,
 • Ortaokul ve liselerde beden eğitimi öğretmeni yada resim veya müzik öğretmenlerinden biri,

öğrencilerin faaliyetlere katılımını arttırmak amacıyla okul yönetimi ile işbirliği yaparak çalışmaları yürütür.

Okul müdürlüğü etkinliklere katılan öğrencileri http://www.kayseri.meb.gov.tr/arge adresine girer.

Sosyal etkinliklere katılan öğrenci listeleri Öğrencinin tam adı ile soyadının baş harfi yazılarak okul web sayfalarında yayınlanır.

Görevli öğretmen hazırlayacağı izleme ve değerlendirme raporunu OGYE toplantısında sunacak ve hazırlanan ilerleme raporu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilecektir.

Müsabakalı spor alanında her okul bir takım oluşturacaktır.

Resim sergisi açılacaktır,

Tiyatro çalışması yapılacaktır,

En az bir yerel çocuk oyunu öğrencilere öğretilecek ve oynatılacaktır.İlkokullarda bir sınıf öğretmeni,orta okul ve liselerde beden eğitimi öğretmeni oyunların öğretilmesinden sorumlu olacaktır.Beden eğitimi öğtretmeni olmayan okullarda okul yönetiminin seçeceği bir öğretmen çalışmayı yürütecektir.

Müzik öğretmeni olan okullarda okul korosu oluşturulacaktır.Müzik öğretmeninin olmadığı okullarda velilerinde desteği alınarak müzikal etkinlikler için imkan ve fırsat oluşturulması sağlanacaktır.

İlkokullarda sınıf öğretmenleri sosyal etkinlikleri yürüteceklerdir.

Çalışmaları yürüten öğretmenler yapacakları çalışmaların içeriğini ve katılan öğrencilerin isim listelerini sosyal etkinlikler için OGYE için seçilen öğretmene bildirecektir.

Projeler için hazırlanan brifing dosyasına öğrenci sayıları ve istatistiksel veriler eklenir.

Sorumlu öğretmen tarafından hazırlanacak raporda sosyal,sportif,kültürel,sanatsal faaliyetlerle etkinliklerin öğrencilere tanıtımı konusunda neler yapıldığı ve hangi sonuçlara ulaşıldığı belirtilecektir.

Örnek Etkinlikler:

 • Sportif Faaliyetler,
 • Bireysel sporlar,
 • Takım sporları,
 • Sanatsal faaliyetler,
 • Tiyatro,Müzik,Resim Sergisi,
 • Fotoğrafçılık çalışmaları,
 • Şiir dinletisi,
 • Kısa film,
 • Kültürel faaliyetler,
 • Yerel-ulusal ve uluslararası projeler,
 • Törenler,
 • Organizasyonlar,
 • Sosyal faaliyetler,
 • Geziler,
 • Şölenler,
 • Bilim şenlikleri,
 • Öğrenci Şenlikleri,
 • Yarışmalar.

 İZLEME

Her ayın 20. gününden sonraki işgünü okullar uygulama sonuçlarını http://kayseri.meb.gov.tr/arge/ web sitesine girecektir.

İzleme Sorumlusu Strateji Geliştirme Şube Müdürü koordinasyonunda ARGE birimidir.

Proje sonuçları,okul müdürleri tarafından oluşturulacak brifing dosyasında arşivlenecektir.Denetim ve rehberlik çalışmalarında okul müdürü,rehber öğretmen brifing sunumunda hazır olacaklardır.

DEĞERLENDİRME 

Temmuz ayının ilk pazartesi günü,İlçe Strateji Geliştirme Şube Müdürlerinin de katılımıyla toplantı yapılacaktır.Toplantı sonunda hazırlanan rapor İL MEM'ne sunulacaktır. 

 

2013 Yılı eTwinning Ulusal Konferansı Antalya'da Gerçekleştirildi@AB Projeleri

02.01.2014

2013 yılı eTwinning Çalıştayı 19-22 Aralık tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi. Çalıştaya 81ilin eTwinning il koordinatörlerinin yanı sıra eTwinning Projesi yaparak projelerini başarılı bir şekilde tamamlayan ve “ Ulusal Kalite Etiketi” ve “Avrupa Kalite Etiketi” almaya hak kazanan etwinnerlar katıldılar.

 İlimizden de Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi matematik öğretmeni Bülent IŞIK, Melikgazi Hacı Hüseyin Aksakal Erkek Anadolu  İmam Hatip Lisesi İngilizce öğretmeni Kemal HODUL , ve Kocasinan Fevzi Çakmak Lisesi Öğretmeni Tuba KARAHAN hem “Ulusal Kalite Etiketi” hem de  “Avrupa Kalite Etiketi” almaya hak kazanmışlardır. Ayrıca eTwinning Türkiye tarafından Tablet PC ile ödüllendirilmişlerdir. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.   

                    

KAYSERİ MİLLİ EĞİTİMDEN YENİ BİR AB PROJESİ DAHA...@AB Projeleri

26.12.2013

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim ve gençlik alanında yapmış olduğu projelere bir yenisi daha ekleniyor.

Kayseri MEB aracılığıyla, 145 Eurodesk Temas Noktası'nın buluşmasına Kayseri ev sahipliği yapacak.
 
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Koordinasyon Ekibi Kayseri Eurodesk Temas Noktası Sorumlusu Kübra Çakır Erdoğdu ile gerçekleştirdiğimiz röportajda Eurodesk ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Çakır Erdoğdu, Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'na başvurusu gerçekleştirilen 'Ulusal Eurodesk Temas Noktaları Zirvesi' projesinin, kalite değerlendirmesi sonucunda kabul edildiğinin bilgisini verdi.
ZİRVE MART 2014'TE
 
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ülkemizde yer alan tüm Eurodesk temas noktalarını ilk kez bir araya getirecek olan AB Gençlik Programı Eylem 5.1 kapsamında kabul edilen 'Ulusal Eurodesk Temas Noktaları Zirvesi' projesinin Mart 2014 içerisinde Kayseri'de gerçekleşeceğini kaydeden Çakır Erdoğdu, Kayseri zirvesi ile başlayacak olan çalıştayın, Türkiye genelinde 145 Eurodesk temas noktasıyla birlikte 7 bölgede yapılacağını ve projenin amacının Eurodesk Temas Noktaları'nın yerelde tanınırlığının artırılması, gençlik bilgilendirmesinin kalitesinin artırılması ile gençlik bilgilendirmesinde yenilikçi uygulamaların paylaşılması şeklinde olduğunu dile getirdi.

Haber ve görseller için tıklayınız.

http://www.kayserianadoluhaber.com.tr/haber/Ulusal-Eurodesk-Zirvesi-Kayseride-8006

17.12.2013 TÜMSİAD EURODESK VE ULUSAL AJANS PROJELERİ BİLGİLENDİRMESİ@Eurodesk

26.12.2013

 

17.12.2013 tarihinde İl Milli Eğitim Strateji Birimi AB Projeleri birimi olarak TÜMSİAD Derneğinini üyeleri ve başkanına Ululsal Ajans Projeieri ve Eurodesk çalışmaları tanıtıldı. Proje ekibi tarafından anlatılan hibe ve desteklerde işadamlarımız özellikle mesleki yurt dışı eğitim imkânları ile ilgilenirken, öğrenci kulübünün üyeleri daha çok çalışarak dil öğrenebilecekleri destek programlarına ilgi gösterdi.

Şube Başkanı Nusret Uğurlu da, misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederken, yurt dışına entegrasyonun kolaylaşması anlamına da gelen bu tür mesleki ve bilimsel ziyaretlerin hızlandırılması, rutin hale getirilmesi ve öğrenciler arasında popüler olsa da iş camiasında daha çok tanıtılması için dernek olarak daha aktif rol alacaklarını ifade etti.

 

 

255 nolu stratejik plan hazırlama kursu @Stratejik Planlama

11.12.2013

255 nolu kursda kullanılan evraklar linkte verilmiştir.

İlçe temsilcilerine yönelik stratejik planlama eğitimleri verilmeye başlamıştır.@Stratejik Planlama

04.12.2013

2015-2019 Stratejik Planlama döneminde ilçe milli eğitim müdürlüklerimizce uygulanacak faaliyetleri içeren eğitimler Melikgazi Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğünde başlamıştır.

Stratejik Planlama eğitimleri 02.12.2013 tarihinde başlayacaktır.@Stratejik Planlama

29.11.2013

02.12.2013 tarihinde Stratejik Planlama eğitimleri Çetin Şen Bilim Sanat Merkezin'de 85 ilçe temsilcisine verilmeye başlayacaktır.

Değerler Eğitimi ( Hoşgörüye ait bir hikaye)@Yerel Projeler

26.11.2013

AFFETMENİN GÜZELLİĞİ

Bir gün trenle seyahat eden birisi tesadüfen son derece huzursuz olan genç bir adamın yanına oturmuş.Bir süre sonra, genç adam, uzak bir hapishaneden henüz çıkmış bir mahkûm olduğunu açıklamış.

Mahkûmiyeti ailesine o kadar utanç vermiş ki, ne ziyaretine gelmişler, ne de bir mektup yollamışlar. Ama mahkum, ailesinin fakir oldukları için seyahat edemediklerini, cahil oldukları için mektup yazamadıklarını umuyor; her şeye rağmen kendisini affetmiş olmalarını hayal ediyormuş. Ailesinin işini kolaylaştırmak için, kendilerine mektup yazıp tren kasabalarının eteklerindeki çiftliklerinden geçerken bir işaret koymalarını söylemiş. Ailesi kendisini affetmişse, raylara yakın bir elma ağacına beyaz bir kurdele bağlayacaklarmış. Eğer kendisinin geri dönmesini istemiyorlarsa, hiç bir şey yapmayacaklar, o da trende kalıp başka memleketlere gidecek, belki de bir serseri olacakmış. Tren, kasabasına yaklaşırken heyecanı o kadar artmış ki, pencereden dışarı bakmaya cesaret edemiyormuş. Kompartıman arkadaşı kendisiyle yer değiştirip onun yerine elma ağacına bakacağını söylemiş. Bir dakika sonra elini genç mahkûmun koluna koymuş,
“Şuraya bak” demiş.
Göz pınarlarında biriken yaşlarla gözleri parlıyormuş.
“Her şey yolunda, bütün ağaç bembeyaz kurdelelerle bezenmiş”.
O anda bir ömrü zehirleyen tüm acılar, adeta, birden dağılmış, kaybolmuş.“Affetmezseniz sevemezsiniz. Sevgisiz hayat da anlamsızdır”

 

Değerler Eğitimi@Yerel Projeler

26.11.2013

değerler eğitimi kapsamında aşagıda ki linkler den materyal desteği sağlanabilir

          

1-  http://www.materyal.org.tr/degerler-egitimi/

2-http://www.degeregitimi.net/degerleregitimi/tag/degerler-egitimi-etkinlikleri

3-http://bizdegeriz.com/

Yerel Projeler Kocasinan Okul Temsilcilerine Tanıtıldı.@Yerel Projeler

19.11.2013

14/ Kasım 2013 tarihinde Kayseri Ticaret Meslek Lisesinde ilimzde yürütülen Yerl Projeler Kocasinan İlçesinde görev yapan okul temsicilerimize tanıtıldı. Toplantıya Kocasinan İlçe Şube Müdürü Sn. Gazi Özgişi katıldı. Yaptığı konuşmada " İlçede yerel projelerin aktif olarak yürütüleceğini ve bunun düzenli bir şekilde takip edileceğini belirtti" . Daha sonra yerel projeler ve bunların izleme- takıp sistemi hakkında bilgiler verildi.


     

"safe-NET" projemizin 4. toplantısı Kayseri'de gerçekleştirildi@AB Projeleri

06.11.2013

İl Mili Eğitim Müdürlüğümüz’ün Koordinatörlüğünü üstlendiği ‘Güvenli İnternet Ortamlarının Oluşturulması ve Yaygınlaştırılması’ isimli Comenius Bölgesel Ortaklık Projemizin ( safe-NET) dördüncü  toplantısı 30.10.2013 tarihinde Romanyalı  ve yerel ortaklarımızın katılımıyla Çetin Şen Bilim Sanat Merkezinde saat 10:00’da gerçekleştirildi.Toplantıya Romanya’dan Ticleni Belediye Başkanı  ve diğer ortak olan kurumlardan temsilcilerin yanı sıra yerel ortağımız olan kurumlardan temsilciler katıldılar.Toplantıda her ilki bölgesel ortak proje sunumlarını yaptılar ve proje kapsamında şimdiye kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan  faaliyetler ve proje çıktılarıyla  ilgili olarak karşılıklı görüş alıverişinde bulunuldu.Toplantı sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edilidi. 

Toplantının ardından Romanya’lı ortaklarımız yerel ortağımız olan kurumlarımızdan  Behice Yazgan Kız Anadolu Lise’si ve Ahmet Erdem Ticaret Meslek Lisesi’ne ziyarette bulunarak kurumları yerinde inceleme ve bu kurumlardaki meslektaşlarıyla tanışma ve görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladılar.Konuklar, kurumlarımızda öğrenciler tarafından hazırlanan materyal ve posterlerden oluşan ‘Güvenli İnternet’  konulu köşeleri  de ziyaret ettiler.

  

EURODESK VE SOSYAL MEDYA ÇALIŞTAYI@AB Projeleri

05.11.2013

2013 yılı içerisinde AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen Eylem 5.1 "Sosyal Medya Araçlarının Ergenler Üzerindeki Etkisi" isimli çalıştayın bir oturumu proje koordinatörü Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklığıyla 01.11.2013 tarihinde Erciyes Kolejinde gerçekleştirilmiştir. Çalıştayda Eurodesk tanıtımı yapılmıştır. Ayrıca Yok Yav! isimli İnternet adabı modülü ilimizdeki rehber öğretmenlerine tanıtılmıştır. Modül Acıbadem Üniversitesi, Yeniden Eğitim ve Yaşam Derneği ile Alev Okullarının ortak çalışmasıyla hazırlanmış olup Klinik Uzman Psikolog Ceren KOÇ tarafından 136 öğretmene tanıtılmıştır.

      

 

 

 

     

  

Eğitim Kalitesinin Artırılması Stratejisi Eylem Planı ve Yerel Proje Yönergeleri@Stratejik Planlama

23.12.2014

PDF dosyasını indirmek için tıklayın.

Yerel projeler için önemli duyuru@Yerel Projeler

01.11.2013

Yerel projelerde her proje için bir sorumlu öğretmen görevlendirilmesi esastır.

İlgili projelerin yönergesinde görevlendirilmesi istenen alanda öğretmen olmaması durumunda başka alandan öğretmen görevlendirmesi yapılmalıdır.

Örneğin "Değerler Şehri Kayseri" projesi için okulda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni bulunmaması durumunda Sınıf Öğretmeni görevlendirilebilecektir.

Romanyalı Proje Ortaklarımız Kayseri'de@AB Projeleri

22.10.2013

2012 yılı teklif çağrısı döneminde Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında kabul edilen ve   İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünü üstlendiği 'Güvenli İnternet Ortamlarının Oluşturulması ve Yaygınlaştırılması' kısaca safe-NET isimli Bölgesel Ortaklık projemizin 4. toplantısı 30 Ekim 2013 tarihinde saat 10:00 da  Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezinde yapılacaktır. Toplantıya yerel otaklarımızın yanı sıra ulusal ortağımız olan Romanya'dan proje ortağı olan kurum temsilcileri katılacalardır.

83 NOLU AB PROJE HAZIRLAMA TEKNİKLERİ SEMİNERİ TAMAMLANMIŞTIR@AB Projeleri

10.10.2013

23-27 Eylül 2013 tarihleri arasında Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezinde 16 öğretmenin katılımıyla AB Proje Hazırlama Teknikleri Semineri verilmiştir. Seminerde Eurodesk, Gençlik Programı Hayatboyu Öğrenme Programı, SALTO hakkında bilgilendirme yapılmıştır. 30 saat süren seminerde ayrıca proje döngüsü ve mantıksal çerçeve yaklaşımı hem teorik olarak anlatılmış hem de pratik de gruplar halinde uygulama yapılmıştır.

 

  

 

SAFE-NET ARA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI@AB Projeleri

10.10.2013

                                                                            

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Koordinatörlüğünü üstlendiği “Güvenli İnternet Ortamlarının Oluşturulması ve Yaygınlaştırılması” isimli kısaca ‘safe-NET’ Comenius Bölgesel Ortaklık Projemizin Ara Değerlendirme Toplantısı 19.09.2013 tarihinde saat 14:00’da Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezinde yapılmıştır. İl Milli eğitim Müdürlüğü AR-GE şube Müdürü Bahameddin Karaköse başkanlığında yapılan toplantıya yerel ortaklarımız olan Ahmet Erdem Ticaret Meslek Lisesi, Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi, Fatma Mustafa Hasçalık Ortaokulu , İl Emniyet Müdürlüğü’nden ve birer temsilcin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve yerel ortaklarımızla ortaklaşa yürütülen Comenius Regio SAFE-NET Projesi bilgilendirme Toplantısı İl Milli Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü Bahameddin KARAKÖSE başkanlığında toplantı açılış konuşması ve gündem maddelerinin paylaşılması ile başladı.

Proje koordinatörümüz Ziya Caner GÖKDEMİR tarafından proje hakkında bilgi verilmiş olup, ilk hareketliliğin 9, ikinci hareketliliğinin de 6 kişinin katılımı ile Romanya’ya gerçekleştirildiği ve yerel ortaklarımızın proje uygulama adımlarına gerekli hassasiyetin göstermesi gerektiği vurgulanmış olup, yapılan toplantıda alınan karalar web sitemizin safe-NET klasöründedir.   

    

  

Stratejik Planları Yenileme Zamanı@Stratejik Planlama

24.09.2013

Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın  2013/26 nolu genelgesi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü, ilçe millî eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerince 2015-2019 yıllarını içeren 2. stratejik planın yapılması emredilmiştir. Genelge gereğince tüm kurumlar planlama sürecini başlatmakla yükümlüdürler. Bu konuda Müdürlüğümüzce bilgilendirme eğitimleri yapılacaktır. Öncelikle ilçe ARGE koordinatörleriyle bir toplantı yapılacak ve sonrasında eğitimler başlatılacaktır. 22 Ekim 2013 tarihinde toplantı yapılması planlanmaktadır. Eğitim süreci bu toplantıda kararlaştırılacaktır.

 

 

KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ II HİBE PROGRAMI BAŞVURUSU@Hibe Projeleri

19.09.2013

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Hibe programı için çağrıya çıkmıştır.

 

Teklif çağrısının özel amaçları:

• Kayıt dışı istihdamla mücadele konusunda ilgili yerel aktörlerin kapasitelerini artırmak,
• Kayıt dışı istihdamın azaltılması için yenilikçi uygulanabilir faaliyetleri teşvik etmek,
• İstihdam ve işgücü piyasasında faaliyet gösteren kamu kurumları, meslek odaları, sosyal taraflar, sivil toplum örgütleri, üniversiteler vb. kuruluşlar arasındaki işbirliğini kolaylaştırmak ve teşvik etmek,
• İkili ve üçlü sosyal diyalog mekanizmasını ve kurumlar arası işbirliğini desteklemek,
• Kayıtlı istihdamın daha cazip bir seçenek olduğunu gösterecek şekilde çalışanlar ve işverenler arasında sosyal güvenlik konusundaki farkındalık düzeyini artırmak,
• Bölgesel ve yerel düzeyde kayıtlı istihdamı teşvik etmek için etkili yöntemler bulmak,
• Sektörel veya şirket bazlı kurumsallaşmayı desteklemek yoluyla kayıtlı istihdamın artırılmasıdır.

 

Bu teklif çağrısının temel hedef grupları:

• Kayıt dışı çalışanlar ve bunların bakmakla yükümlü olduğu yakınları 
• Kayıt dışı çalışan eğitim seviyesi düşük kadınlar 
• Riskli işlerde çalışan ve işsiz kalma olasılığı bulunan kadınlar
• Evden çalışan kadınlar
• Kayıtlı çalışıp, çalıştığı süreler veya ücretleri eksik bildirilenler
• İşverenler, işletme sahipleri ve kendi hesabına çalışanlar
• İlgili tarafların personeli
• Sosyal ortaklar
• Kamu kurumları, meslek kuruluşları
• İstihdam ve işgücü piyasasında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri

Hibe Miktarı:

Sunulan toplam hibe miktarı: 10.400.000 Avro’dur.

Talep edilen her hibe aşağıda belirtilen asgari ve azami tutarlar arasında olmalıdır.

Asgari tutar: 150.000 Avro
Azami tutar: 300.000 Avro

İlk başta ön teklif formu doldurulmalıdır. Ön teklif kabul edildikten sonra tam form doldurulup teklif sunulmalıdır. 
 
Son başvuru tarihi

11.10.2013

Daha fazla bilgi : http://ihale.ikg.gov.tr/list.aspx?lang=tr#

2013 YILI TEKLİF ÇAĞRISINDA ULUSAL AJANS TARAFINDAN KABUL EDİLEN PROJELER@AB Projeleri

23.10.2013

      Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından desteklenen Leonardo da Vinci, Comenius ve Grundtvig Prgramları projelerinin sonuçları belli oldu. İlimizden 14 proje desteklenmeye uygun bulunmuş; 2 proje ise yedek listede yer almıştır. Müdürlüğümüze bağlı kurumların kabul edilen projelerine Avrupa Komisyonu tarafından toplam 1.011.251 Avro hibe desteği sağlanmıştır. Projeleri asil ve yedek olarak değerlendirilen tüm okullarımızı Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz. Kabul ve yedek listelerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

 

           

GRUNDTVİG ÖĞRENME ORTAKLIK BAŞVURULARI KABUL LİSTESİ

No

Kurum Adı

Proje Adı

Hibe (Avro)

1

Yahyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Long Life Learning, a Key to Employability for the Disadvantaged

16500

 

LEONARDO DA VİNCİ HAREKETLİLİK BAŞVURULARI KABUL LİSTESİ

No

Kurum Adı

Proje Adı

Hibe (Avro)

1

Eğitim Merkezi

IVT - Engelli Öğrencilerimizin Endüstriyel Kontrol

Sistemleri Alanında Mesleki Yeteneklerini

Geliştirerek İş Hayatı Ve Topluma Entegrasyondaki

Dezavantajlılıklarının Giderilmesi

115550

2

Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

IVT - Değişik Alanlarda Eğitim Alan Meslek Lisesi Öğrencilerinin Avrupada Staj Uygulamaları Ve

Mesleki İngilizce Becerilerinin Artırılması

143880

3

Kayseri Tomarza Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

IVT - Avrupa Standartlarındaki İş Güvenliği Ve İşçi Sağlığı Algısının Türk İş Sektörüne Sürdürülebilir  Nitelikte Transferi

83062

4

Yeşilhisar Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi(Metem)

IVT - Kobi'lerdeki İleri Cnc Uygulama Tekniklerinin Geliştirilmesinde Mesleki Eğitimin Rolü

90210

5

Osman Düşüngel Mesleki Eğitim Merkezi

IVT - Kişisel Hizmet Sektöründe Tasarım Standartlarının Hizmet Kalitesinin Alternatif Yöntemler İle Yükseltilmesi

104912

6

Kayseri Kız Teknik ve Meslek Lisesi

IVT - Bilişim Teknolojilerinin Şirket Yönetim Ve Otomasyon Programlarının Büro Yönetimi Elemanlarına Öğretilmesi Ve Staj Programı

31012

7

Pınarbaşı Çok Programlı Lisesi

IVT - Çocuk Gelişiminde Yeni Yaklaşımlar: Avrupa Uygulamaları

64207

8

İncesu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

IVT - Yeni Nesil Mobilya Tasarım Uygulamaları

59283

9

İncesu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

PLM - Yeni Mezun Makinacıların 4 Ve 5 Eksenli Cnc Tezgahlarında Oparatör Ve Programcı Olarak Yetiştirilmesi

61915

10

Kayseri Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

PLM - Gaz Altı Kaynak Teknolojileri Alanında Genç

Mezunlarımızın Sürdürülebilir Manada Kalite Standartlarını Artırarak Sektörün İhtiyaçlarının Karşılanması

89510

 

 

 

 

LEONARDO DA VİNCİ HAREKETLİLİK BAŞVURULARI YEDEK LİSTESİ

No

Kurum Adı

Proje Adı

1

Kayseri Seyyid Burhaneddin Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi

VETPRO - Mekatronik Odaklı Mesleki İngilizce

 

COMENIUS İKİ TARAFLI OKUL ORTAKLIK BAŞVURULARI KABUL LİSTESİ

No

Kurum Adı

Proje Adı

Hibe (Avro)

1

Özel İstikbal Ortaokulu

Lighting Candles to the Environmental Problems for New Generations' Future

15000

 

COMENIUS ÇOK TARAFLI OKUL ORTAKLIK BAŞVURULARI KABUL LİSTESİ

No

Kurum Adı

Proje Adı

Hibe (Avro)

1

Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Only Aware Can Act Fair – Students for Sustainable Food and Trade

23000

2

Mehmet Soysaraç Ortaokulu

Living Our Common Ancestry

23000

 

COMENIUS ÇOK TARAFLI OKUL ORTAKLIK BAŞVURULARI YEDEK LİSTESİ

No

Kurum Adı

Proje Adı

Hibe (Avro)

1

Özel Atlas Ortaokulu

Share in an Adventure: Building Bridges through Interaction

15000

YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ SAHA ZİYARETİ YAPILDI@Stratejik Planlama

18.09.2013

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında İlimiz Talas Derviş Güneş Ortaokulu'na saha ziyaretinde bulunuldu.17/09/2013 tarihinde yapılan ziyarette Okulumuzu ve yaptığı proje olan "KORU"yu inceleyen ekip daha sonra İl Miili Eğitim Müdürlüğünde Bilal YILMAZ beyi makamında ziyaret etti. okulumuzun yaptığı çalışmanın bakanlık tarafından ilk 26 çalışma arasına kaldığını belirten heyet ekip çalışmasına katılan bütün arakadaşlara çalışmalarında başarılarının devamını dilediler.

 

Sitemize Hoşgeldiniz.@

23.12.2014

Bulunduğunuz sayfada Kayseri Arge biriminin çalışmalarıyla ilgili haberler ve duyurulara ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca, Kayseri Arge ekibinin size sağlamış olduğu oturum kimliği ile oturum açıp gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kayseri Arge'de oturum açmak için lütfen yukarıdaki "Oturum Menüsü" nü açın.

Okullar ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için kullanıcı adı kurumunuzun kodudur (kurum kodu). Şifre ise varsayılan olarak "123456" dır.

 

Sistem, eski web tarayıcılarında (ie6, ie7, ie8) henüz test edilmemiştir. Bundan dolayı modern web tarayıcılarını (ie9, ie10, Chrome, Firefox) kullanmanız sistemin doğru çalışması açısından oldukça önemlidir.

Lütfen sistemi kullanmaya başlamadan önce web tarayıcınızın güncel bir versiyon olduğunu doğrulayın. Eğer Internet Explorer'da sorun yaşarsanız lütfen Chrome yada Firefox tarayıcılarından birini kullanın.

 

İyi çalışmalar dileriz...

Kayseri Arge Ekibi.